Zajęcia dodatkowe

W ramach czesnego przedszkole proponuje szeroką ofertę zajęć dodatkowych, aby jak najlepiej rozwijać twórczą aktywność Państwa dzieci.

Wszystkie zajęcia prowadzone są przez doświadczoną kadrę, specjalistów w poszczególnych dziedzinach.

Język angielskiJęzyk angielski

Małe dzieci przyswajają język obcy w sposób naturalny– tak samo jak język ojczysty. Tylko małe dzieci są w stanie przyswoić sobie obcy system językowy w sposób pełny tzn. na takim samym poziomie jak język ojczysty. Co więcej, małe dzieci wystawione na odpowiednio systematyczny kontakt są w stanie nauczyć się wielu języków. Dzieci nie mają zahamowań takich jak dorośli. W radosnym, bezpiecznym środowisku z chęcią biorą udział z zabawie zwanej  "I don’t understand" lub "Je ne comprends pas".  Rozmawiamy z dziećmi "obrazami" - pokazujemy język tak, aby był ciekawy i motywował do wołania o "jeszcze".

My uczymy się bawiąc i bawimy się ucząc!

Materiały dotyczące zajęć z języka angielskiego można znaleźć na stronie: www.oxfordstation.pl

LogopediaTerapia Logopedyczna

Gimnastyka Buzi i Języka, czyli indywidualne zajęcia logopedyczne, podczas których dzieci ćwiczą aparat artykulacyjny, uczą się prawidłowego posługiwania się głosem, różnicowania dźwięków, kształtowania prawidłowego oddechu i wzbogacania słownictwa.

Ćwiczenia usprawniające narządy mowy a więc język, wargi i podniebienie przygotowują do prawidłowego mówienia.

Taniec towarzyskiTaniec Towarzyski

To zajęcia taneczno-rozwojowe. Połączenie tańców z różnych stron świata (samba, cha cha, poleczka, walc wiedeński) z ćwiczeniami motywacyjnymi. Dzieci poprzez różne ćwiczenia uczą się:

• pewności siebie,
  • odwagi,
  • dobrej komunikacji,

a rozwinięcie takich cech oznacza, że Państwa dziecko rozwinie swoje predyspozycje, które pomogą mu odnieść sukces w życiu zawodowym oraz osobistym.

Gimnastyka korekcyjnaGimnastyka korekcyjno- kompensacyjna

W ramach profilaktyki zdrowotnej uczymy dzieci jak dbać o zdrowie poprzez:  organizowanie aktywności ruchowej z wykorzystaniem sprzętu gimnastycznego,  kształtowanie nawyków i przyzwyczajeń higieniczno-zdrowotnych,  propagowanie zdrowego stylu życia, kształtowanie prawidłowej postawy i  koordynacji ruchowej.  Instruktor bawiąc się z dziećmi korzysta z programu ćwiczeń pt. ”Ruchrozwijający” autorstwa Weroniki Sherborne.

rytmikaRytmika

Głównym celem zajęć umuzykalniających jest rozwijanie słuchu oraz poczucia rytmu, czemu służy nauka specjalnie dobranych piosenek i wierszyków muzycznych. Zajęcia te:

• pomagają dzieciom rozwijać pamięć, spostrzegawczość i umiejętność koncentracji;
  • kształcą muzykalność i wrażliwość muzyczną;
  • stymulują prawidłowy rozwój emocjonalny, pobudzają dziecięcą wyobraźnię;
  • uczą współdziałania w zespole i integrują z rówieśnikami;
  • mogą być wspaniałym przygotowaniem do rozpoczęcia nauki gry na instrumencie – pianinie, gitarze, skrzypcach.

RobotykaZajęcia z robotyki

Dzieci 5-cio i 6-letnie z naszego przedszkola mogą uczestniczyć w warsztatach robotyki z użyciem zestawów edukacyjnych Lego, prowadzonych przez Roboprojekt. Warsztaty te pozwalają zamienić naturalną ciekawość świata w pasję tworzenia oraz pobudzają zainteresowanie fascynującym światem techniki. Podczas warsztatów dzieci:

• zdobywają wiedzę z zakresu konstruowania i programowania,
  • uczą się prawidłowej organizacji czasu i pracy w zespole,
  • poznają elementy języka angielskiego,
  • umacniają wiarę we własne możliwości,
  • rozwijają kreatywność, wyobraźnię przestrzenną, zdolności manualne oraz umiejętność logicznego myślenia i planowania.

Religia (zajęcia nieobowiązkowe)

Przedszkole organizuje również szeroki wachlarz  imprezy okolicznościowych:

1. Pasowanie na Przedszkolaka – październik
  2. Powitanie jesieni- barwy jesieni w strojach- październik/listopad
  3. Wróżby Andrzejkowe – listopad
  4. Mikołaj w Przedszkolu- grudzień
  5. Uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka- styczeń
  6. Zabawa karnawałowa czyli Bal przebierańców dla dzieci – styczeń/luty
  7. Walentynki- skrzynka życzeń- luty
  8. Nasze wypieki – tłusty czwartek- luty
  9. 21 marca powitanie wiosny
  10. Niespodzianki wielkanocnego zajączka
  11. Prima Aprilisowe żarty i figle- kwiecień
  12. Mama, Tata i Ja - Festyn rodzinny - czerwiec
  13. Wyjazdy i wycieczki edukacyjne (Muzeum Etnograficzne, Planetarium, Ogród Zoobotaniczny, kino, teatr itp.)
  14. Pożegnanie starszaków – czerwiec